Kiedy dziecko zmnienia położenie do porodu?

Proszę o informację, czy mam prawo nie zgodzić się na poród siłami natury, gdy dziecko ułożone jest pośladkowo. Będzie to mój drugi poród. Pierwszy w 25 tygodniu, niestety córeczka zmarła i nie chcę ryzykować i przeżywać tragedii kolejny raz.

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Ułożenie pośladkowe dziecka jest wskazaniem do wykonania cesarskiego cięcia. Żaden lekarz nie odważy się przeprowadzić porodu siłami natury przy takim ułożeniu dziecka.

Nie podaje Pani wieku ciąży, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko zdąży jeszcze obrócić się główką do dołu. Zdecydowana większość dzieci wykonuje obrót w ostatnich tygodniach ciąży. Zdarza się jednak, że dziecko zmienia ułożenie dopiero po wystąpieniu pierwszych skurczów matki.
Proszę być zatem dobrej myśli i zaufać doświadczeniu lekarzy.

Życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam