Ułożenie pośladkowe dziecka w 36 tygodniu ciąży a ustalenie rodzaju porodu

Witam, jestem w drugiej ciąży 36tydzień, dziecko ułożone pośladkowo, lekarz mówi że nie trzeba cc ale ja nie wyobrażam sobie porodu w takiej sytuacji. czy mam prawo do cc, czy lekarz może odmówić cc?

Elżbieta Rhone

Witam, jeśli są spełnione pewne warunki to możliwy jest poród dziecka w położeniu pośladkowym, taki poród wiąże się jednak ze zwiększonym ryzykiem dla dziecka. Zazwyczaj przy wybieraniu drogi porodu bierze się również pod uwagę zdanie mamy - jeśli nie zgadza się ona na poród siłami natury to powinna mieć wykonane cięcie.