Ułożenie pośladkowe i łożyskowe dziecka w 38. tc

Witam, jestem w 38 tygodniu ciąży. Niestety dziecko jest ułożone pośladkowo i łożysko jest na przedniej ścianie, po wczorajszej wizycie lekarz ginekolog zalecił mi umówienie się na cesarskie cięcie (to moja pierwsza ciąża) jednak ordynator szpitala wyznaczył mi termin na 41 tydzień ciąży, bez jakichkolwiek pytań czy badań. Jaki tydzień ciąży jest wskazany w takim przypadku? Czy muszę czekać na bóle?

CC jest wskazane w tym przypadku. Do tego czasu niezbedna jest stala kontrola ginekologiczna aby porod nie zaczal sie samoistnie drogami natury. Bezpieczniej jest wykonac CC, acxkolwiek porod z polozenia posladkowego rowniez jest mozliwy