Pośladkowe ułożenie dziecka a możliwość naturalnego porodu

Witam. To mój 33 tydzień, mam termin na ostatni tydzień marca 2014 r. Wszystko jest dobrze, tylko martwi mnie ułożenie dziecka: pośladkowe. Nie wiem czy w takim przypadku będę mogła rodzić naturalnie!? TO będzie moje drugie dziecko:) pierwsze rodziłam naturalnie, w terminie, bez powikłań.

Witam! Ostateczna decyzja co do przebiegu porodu będzie podjęta przez lekarza ginekologa po przeprowadzeniu bezpośredniego badania dopiero w terminie porodu. Poród naturalny w położeniu pośladkowym nie jest niemożliwy, wiąże się jednak z występowaniem większej ilości powikłań okołoporodowych u dziecka.