Twarzyczkowe ułożenie dziecka w 36. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 36 tygodniu ciąży i właśnie wracam od lekarza, i mam jedną obawę która nie pozwala mi zasnąć. Mianowicie moje dziecko ułożone jest twarzyczkowo. Odgiętą główke widać było już na USG jakieś 3 miesiące temu. Do tej pory jakos się tym bardzo nie przejmowałam do chwili obecnej. Moja Pani ginekolog powiedziała ze mogę miec problemy w trakcie porodu tzn cięzki poród lub cięcie cesarskie. A co z dzieckiem? Jakie są przyczyny tego ze ma odgiętą głowkę? Czy to cos poważnego? czym może

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli dziecko bedzie nadal ułozne twarzyczkowo to raczej droga porodu powinna być przez cięcie cesarskie. proszę konieczni eudac sie dolekarza ginekologa.