Kiedy mam brać ten Captopril, przy jakim ciśnieniu?

Witam, jestem kobieta w wieku 67 lat. Do niedawna mialam zawsze niskie cisnienie przy dosc wysokim pulsie (ok.90-100). Od kilku tygodni moje cisnienie skoczylo do 178/65. Przed skokiem cisnienia mialam duze zawroty glowy. Lekarz rodzinny przepisal mi Bisocard 5 mg i Vicebrol forte. Jakis czas te leki mi pomogly. Niestety od kilkunastu dni mimo brania regularnie lekow 1x dzienie, cisnienie mi skacze polaczone z zawrotami glowy. Udalam sie do lekarza i przepisal mi Captopril w razie skoku cisnienia pod jezyk 1/2 leku. Mam tez szumy w uszach (huczy mi w uszach). Kiedy mam brac ten Captopril, przy jakim cisnieniu? Co mam dalej robic? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam brać lek wtedy gdy pani ciśnienie skurczowe wynosi 160-180 lub rozkurczowe 100-110. Przy wyższych wartościach ciśnienia: skurczowe >200, rozkurczowe >120 powinna się pani udać do szpitala, gdyż stanowią one zagrożenie dla zdrowia i życia. Pozdrawiam.