Kiedy mam wykonać badania hormonalne?

Witam, dostałam skierowanie od endokrynologa na badania hormonów - testoseron, androstendion, SDHEA, prolaktyna. Mam pytanie - czy jest jakiś określony czas, kiedy mogę zrobić te badania, czy nie ma to znaczenia? Czy wyniki mogę pokazać lekarzowi rodzinnemu, dermatologowi, czy raczej endokrynologowi (wizytę mam dopiero za pół roku). Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Badania należy wykonać bezzwłocznie. Wyniki badań w pierwszej kolejności trzeba okazać lekarzowi specjaliście, który je zlecił, gdyż to on jest odpowiedzialny za dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze.