Kiedy mogę pić alkohol po stosowaniu Macromaxu?

Dzień dobry. Skończyłam we wtorek 4 dniowa terapię antybiotykiem macromax po 1 tabl dziennie. Czy mogę już normalnie spożywać alkohol?

Makromax jest antybiotykiem podawanym dość krótko, najczęściej 3 do 6 dni. Substancja aktywna przenika do komórek odpornościowych, a wraz z nimi do ognisk zapalnych. Niszczy bakterie w tych ogniskach zapalnych przez następne 3 do 6 dni. Tak więc po zażyciu całej przepisanej porcji antybiotyku działanie leku się nie zakończyło, choroba nadal trwa. Alkohol raczej obniża odporność i nie jest zbyt zdrowym produktem. Najlepiej go unikać w ogóle, a w chorobie w szczególności. Tak więc biorąc pod uwagę czas potrzebny na wyleczenie, picie alkoholu nie jest wskazane. Jeśli zaś chodzi pani o interakcję między antybiotykiem a alkoholem to nie ma takowych. Alkohol nie ma wpływu na działania antybiotyku.