Kiedy mogę rozpocząć stosowanie doustnej antykoncepcji po uregulowaniu miesiączki?

Mam 21 lat, miałam problem z regularnością miesiączkowania i po wizycie u ginekologa otrzymałam tabletki, które przyjmowałam przez ostatnich 10 dni cyklu. Kuracja trwała 2 cykle. I teraz pytanie, obecnie minął ponad miesiąc od przyjęcia ostatniej tabletki, miesiączka jest już uregulowana, czy mogę zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli zdecydowała się Pani na taką formę antykoncepcji, a lekarz nie wyraził żadnych zastrzeżeń natury medycznej, to może Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek. Najlepiej będzie rozpocząć ich zażywanie wraz z pierwszym dniem najbliższej miesiączki. Jeżeli chce Pani zacząć od razu, nie czekając na miesiączkę, to istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia krwawień śródcyklicznych przy pierwszym opakowaniu oraz należy się dodatkowo zabezpieczać przez pierwszy tydzień.

Pozdrawiam serdecznie!