Kiedy mogę wykonać test ciążowy przy 28-dniowym cyklu?

Witam. Kochałam się z mężem 8 września. Moje cykle trwają 27,28 dni, pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 27 sierpień. Po ilu dniach mogę wykonać test? W jakim czasie dochodzi do zapłodnienia od stosunku?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wiarygodny wynik testu ciążowego z moczu będzie w terminie spodziewanej kolejnej miesiączki, wykonywanie testu wcześniej jest niemiarodajne i wynik może wyjść ujemny pomimo ciąży.
Przy 28-dniowych cyklach do owulacji w Pani przypadku doszło ok. 10 września i mniej więcej w tym czasie doszło też do zapłodnienia (plemniki żyją w ciele kobiety do 72h po stosunku).