Kiedy mogę założyć nowy krążek NuvaRing?

Stosowalam nuvaring regularnie ale ostatnio nie chcialam zeby okres wypadl wiec w dniu wyciagniecia 1wlozylam odrazu nastepny. Po czym 2 wyjelam po 6dniach. Dostalam okresu po 5dniach. I mam takie pytanie kiedy moge zalozyc nowy nuvaring? Czy mam czekac jeszcze na nastepny okres i wtedy wlozyc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przerwa nie powinna trwać dłużej niż 7 dni. Powinna Pani założyć kolejny NuvaRing maxymalnie ósmego dnia po usunięciu poprzedniego. Jeśli przerwa trwa dłużej, proszę poczekać na następne krwawienie i wtedy założyć kolejny pierścień. W przyszłości proszę dbać o to, by antykoncepcję stosować zgodnie z zaleceniami z ulotki.