Kiedy mogło dojść do poczęcia u 27-latki?

Dzień dobry. Proszę o pomoc w celu ustalenia daty poczęcia. Termin porodu przewidywany to 02.11. Ostatnia miesiączka miała miejsce od 27.01 do 02.02. Lekarz na wizycie 07.03 określił 4 tydzień ciąży. Czy jest możliwe, aby do zapłodnienia doszło jeszcze w styczniu? Dziękuje za odp. pozdrawiam. R
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Do zapłodnienia nie mogło dojść w styczniu,ponieważ miała Pani miesiączkę pod koniec stycznia,trwająca do 02.02. Do zapłodnienia doszło w lutym.

Jeśli ma Pani regularne cykle miesiączkowe,trwające 28 dni ,to do zapłodnienia mogło dojść między 09.02-11.02. Ale stosunek mógł być wcześniej. W dniach 09.02-11.02 mogła mieć Pani owulację. Nawet do 7 dni przed owulacją mógł być stosunek i plemniki mogły "czekać " na komórkę jajową.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska