Kiedy mogło dojść do zapłodnienia u 30-letniej kobiety?

Witam, ostatni okres miałam 26 wrzesnia, z badania usg robionego 14 listopada pomiar CRL wynosil 1,02 cm wiek ciazy 7w1d (przez pochwowo), natomiast w badaniu z 18 grudnia pomiar CRL wynosil 6,0 cm wiek ciazy 12w4d (ciaza 4 dni starsza)(badanie przez brzuch). Proszę o podanie które pomiary CRL mogę traktować za bardziej dokładne oraz kiedy mogło dojść do zapłodnienia.

Lek. Tomasz Budlewski

miesiączki regularne czy nie? jeśli nieregularne ocena wieku ciąży wg 1 usg, nie można jednoznacznie określić dnia zapłodnienia.