Kiedy można wrócić do aktywności po cholecystektomii?

Dziesięć dni temu, przeszedłem laparoskopową cholecystektomię. Na jak długo po zabiegu, powinienem zrobić sobie przerwę w treningach (uprawiam Taekwondo)? Miesiąc? Czy może lepiej dwa?

Przerwa w treningach fullcontact-owych 1,5 do 2 miesięcy, pod waunkiem prawidłowego gojenia ran. Chodzi o ranę pooperacyjną w pępku lub jego okolicy. Jest tam zakładany szew powięziowy, który podlega znacznym naprężeniom przy intensywnej tłoczni brzusznej.