Kiedy można współżyc po porodzie?

Witam, właśnie kończy mi sie 5tydzien połogu. Chcialam juz współżyc z chlopakiem niestety nic z tego nie wyszlo mimo że obydwoje bardzo chcielismy. Skończylo sie niestety na grze wstępnej i zabawie ręcznej. Podczas nic mnie nie bolało tylko czulam suchosc. Wydawalo mi sie ze rany po nacieciu ladnie sie juz zagoily a szwy rozpuscily. Po wszystkim czulam pieczenie na lewej wardze sromowej, chwile później bardzo spuchla wydaje mi sie że nawet gdyby byla podrażnienia tylko od suchosci to nie spuchla by az tak. Martwie sie czy to moze byc jakas infekcja albo zakażenie tej rany. Chcialam isc do lekarza lecz niestety bylo juz za późno a teraz mamy weekend wiec do poniedziałku musialabym czekac. Czy odpowiedzialby mi ktos czy to moze byc grozne i moga byc wieksze powikłania przez te dwa dni oczekiwania?

6 tygodni po porodzie powinna odbyć sie kontrolna wizyta u ginekologa, do tego czasu lepiej poczekać ze współżyciem, Odnośnie suchości w pochwie - można stosować mucovagin, feminum żel. Ale trzeba również wykluczyć infekcje pochwy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.