Kiedy najszybciej po stosunku można wykonać test ciążowy?

Witam. kiedy najszybciej po stosunku można zrobić test ciążowy? powtarzam najszybciej..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Producenci testów ciążowych podają, iż badanie może wykryć ciążę nawet po sześciu dniach od stosunku. Zaleca się jednak wykonanie testu po 14 dniach od stosunku by był on w pełni wiarygodny. Wcześniej można wykonać laboratoryjne oznaczenie poziomu betaHCG we krwi. Powinno być wiarygodne (w zależności od metody oznaczania stosowanej w laboratorium) nawet po 5 dniach od stosunku.