Kiedy należy powtórzyć badania krwi przed wizytą u endokrynologa?

Dzień dobry, robiłam w tym tygodniu, przed wizytą u endokrynologa, badania, w tym morfologię z rozmazem. W badaniu mikroskopowym wyszło, że mam za dużo monocytów ( 14 rzy normie 3-12). Lekarz kazał mi powtórzyć badaie zed następną wizytą za 8 tygodni. Nie zapytałam, kiedy zrobić to badanie, żeby wyniki były miarodajne? Czekać 8 tygodni? czy zrobić za np. 2 tygodnie? dziękuję z odpowiedz! Karolina

Lek. Katarzyna Szymczak

Najbardziej wiarygodne będą badania tuż przed wizytą u endokrynologa, 1-2 tyg.
Pozdrawiam