Kiedy nastąpi wyleczenie zakażenia kiłą?

Zarazilam sie kila i podano mi dwa zastrzyki 2.4mln benazetacil ?! I po uplywie miesiaca miano z1;32 12000spadlo do4000.lekarz stwierdzil ze jestem zdrowa jednak dzis jego zastepca rzekl ze nadal jestem zakazna nie jestem zdrowa ale stan sie poprawia i nie widzi sensu podawania mi teraz niczegokolwiek.co to oznacza?myslalam ze penicylina od razu wybije bakterie przeciez samoistnie sie ich nie pozbede teraz.jestem wyleczonaczy zaleczona?miano musi osiagnac0 abym nie byla zakazna?jestem zagubiona.

Leczenie kiły zależy od czasu jej trwania. Świeża kiła - penicylina jeden raz, pozna 3 x. Poziom przeciwciał spada z miesiąca na miesiąc. Po kilku miesiącach przy prawidłowym leczeniu powinien być niski. Czasami miana dodatnie przez wiele miesięcy, a TPHA dodatnie przez wiele lat. Proszę pamietać o diagnostyce partnera, a nawet jego leczeniu przy dużym ryzyku zakażenia i ujemnych wynikach.