Kiedy osoba z hemoglobiną 12.0 będzie mogła oddać krew?

Bylam oddac krew i niestety z powodu hemoglobiny 12.0 nie moglam. Kupilam w aptece Actiferol w saszetkach. Chciałbym wiedziec ile musze go brac i po jakim czasie moge znowu isc oddac krew aby hemoglobina byla wystarczajaco wysoka. Bylam w listopadzie wiec kwestia tylko tego ile musze brac actiferol i po jakim czasie oddac krew. Czy na przyklad musze brac 2 tyg i odczekac tydzien aby oddac krew ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Żelazo należy suplementować do czasu wyrównania stężenia hemoglobiny, a następnie kontynuować suplementację przez 6 tygodni w celu uzupełnienia zapasów żelaza w organizmie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.