Kiedy po poronieniu mogę starać się o kolejną ciążę?

Dobry wieczór. Trzy tygodnie temu na badaniu usg okazało się że nie bije serduszko mojego maleństwa a także jest to bezczaszkowiec. Był to 15 tydzień ciąży i 5 dzień. Jestem już wywołaniu terminacji i po zabiegu łyżeczkowania. Chciałabym się dowiedzieć kiedy mogłabym zacząć starać się o kolejną ciążę i jakie jest prawdopodobieństwo że kolejna ciąża również będzie z tą wadą i czy mogę zaraz po zakończeniu ciąży przyjmować kwas foliowy i w jakiej dawce. Była to moja druga ciąża. Pierwsza przebiegała bez problemu i urodziłam zdrową córeczkę. Dodam że mam 40 lat.

Nie ma zwiększonego ryzyka w kolejnej ciąży; starania można rozpocząć po powrocie przede wszystkim cyklu - minie zapewne 6 tyg. Ja jednak radziłabym jeszcze odczekać przynajmniej 2-3 cykle owulacyjne z następną ciążą