Przerwanie ciąży - tabletki

Witam serdecznie. Mam 29 lat i dwie śliczne córeczki. 5 miesięcy temu urodziłam młodszą. No i wyszło tak, że podczas stosunku z mężem pękła nam prezerwatywa i chciał nie chciał zaszłam w ciążę. Jednak okazało się, że dziecko na 80% urodziłoby się z poważną wadą. Miałam robione badanie i okazało się, że serduszko nie bije :( Dostałam tabletki poronne 2 sztuki. Jedną zażyłam w gabinecie lekarskim i drugą dostałam do domu i teraz moje pytanie brzmi: czy to będzie skuteczne, ponieważ od momentu jak zażyłam 1 tabletkę nic się nie dzieje. Lekarz mnie uprzedził, że po pierwszej dawce raczej nic nie będzie się działo i że mogę nie krwawić, natomiast wydalenie wszystkiego powinno się zacząć w momencie jak zażyję drugą tabletkę. Proszę o jakąś odpowiedź, bo nie wiem czy to wszystko dobrze przebiega i czy faktycznie pierwsza dawka powoduje odklejenie się pęcherza płodowego. Uprzedzam, że drugiej dawki jeszcze nie zażyłam, bo to dopiero w środę ma nastąpić. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Elżbieta.

Witam serdecznie!
Nie wystąpienie krwawienia po pierwszej tabletce nie jest niczym niepokojącym. Najważniejsze, żeby tabletki zostały przyjęte w odpowiednim czasie. Gdyby krwawienie nie wystąpiło, konieczne będzie przeprowadzenie łyżeczkowania. Ważne jest także, żeby teraz była Pani pod stałą opieką lekarza.
Pozdrawiam.