Kiedy po poronieniu wystąpią dni płodne?

Witam. W lutym tego roku wystapilo u mnie poronienie w 12 tygodniu, bardzo to przezylismy z Mezem. Staramy sie ponownie. I tu moje pytanie... Pierwszy okres po poronieniu wystapil u mnie 10 marca. Teraz 10 kwietnia. I oba trwaly 3 dni. Chciala bym sie dowiedziec kiedy wystapia u mnie dni plodne?

Lek. Michał Lenard

Powrót płodności po poronieniu następuje u różnych kobiet w różnym czasie. U Pani prawdopodobnie już one występują. Największa szansa na zajście w ciążę występuje w okolicach owulacji, czyli ok. 14 dnia cyklu. Dla dokładniejszego określenia owulacji można zastosować testy owulacyjne dostępne w aptekach. Pozdrawiam!