Kiedy rozpocząć kolejny blister?

Dobry wieczór, jestem w potrzebie, apropo tabletek anty... do żadnej metody z ulotki moj przypadek nie pasuje. Byłabym wdzięczna za odpowiedz. Biorę Naraye plus 24 4 jestem w ostatnim rzędzie (moje przyjmowanie blistra to tak jak początek rzędu zaczynam od pon.). A więc w tym ostatnim rzędzie w 4 tyg. w pt.zorientowlaam się, że w blistrze została tabletka z czw. jednak musiałam nie przyjąć jakiejś tabletki już we wtorek lub środę z sub.czynna i dopiero w piątek zauważyłam, że biorę je dalej po kolei ale z pominięciem którejś, wydaje mi się, że to nie w czw.zapomnialam tej jednej tylko tak jak wspomniałam wcześniej. Obecnie biorę je dalej (placebo). Co dalej robić? Kiedy rozpocząć kolejny blister?
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku, gdy pominęła Pani jedną z tabletek antykoncepcyjnych z substancją czynną - najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu, należy jak najszybciej rozpocząć kolejny blister pigułek, pomijając placebo.

Jeżeli zorientowała się Pani o powstałej sytuacji w momencie zażywania placebo, najlepszym rozwiązaniem będzie natychmiastowe przejście na nowe opakowanie.

Proszę pamiętać, że w związku z opisanym problemem, konieczne będzie zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez pierwsze 7 dni, co uchroni przed nieplanowanym zapłodnieniem.

Zachęcamy do przeczytania artykułów dotyczących antykoncepcji hormonalnej: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-hormonalne

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-wlasciwosci-ma-antykoncepcja-hormonalna https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-wady-i-zalety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.