Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę ominąć tabletki placebo i przejść do drugiego blistra?

Dzień dobry, od 3 miesięcy stosuje antykoncepcję hormonalną, zażywam Orlifique. Od 25 lipca powinnam brać tabletki placebo jednak wyjeżdżam na wakacje i chciałabym uniknąć krwawienia z odstawienia. Czy mogę ominąć tabletki placebo i przejść do drugiego blistra? Oraz czy wiąże się z tym jakieś ryzyko
KOBIETA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

oczywiście może Pani rozpocząć kolejny blister tabletek z pominięciem pigułek placebo – jest to częsty manewr, wykorzystywany przez kobiety zwłaszcza przed ważnymi momentami w życiu czy wyjazdami. Być może zechce Pani przeczytać ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/przerwy-w-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Obecnie antykoncepcja hormonalna jest na tyle bezpieczna, że większość lekarzy zgodnie przyznaje, że brak przerw w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie. Niektórzy sugerują, że nawet długofalowe zażywanie antykoncepcji hormonalnej bez żadnych przerw jest bezpieczne, ponieważ najnowsza generacja pigułek antykoncepcyjnych zawiera na tyle małą ilość hormonów, by nie szkodzić zdrowiu oraz gospodarce hormonalnej.

Jeśli jest Pani zainteresowana problematyką antykoncepcji hormonalnej, to zachęcam do lektury materiału: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-co-warto-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy