Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy starać się o ciążę po poronieniu i łyżeczkowaniu?

Witam! Jestem miesiąc po zabiegu łyżeczkowania. 1 ciąża Poroniłam w 11tyg (puste jajo płodowe) chciałabym jak najszybciej zajść w kolejną ciążę. Czuje się na siłach fizycznie i psychicznie wyniki badań mam dobre jednak lekarz zaleca abym wstrzymała się ok 3 miesięcy. słyszałam,że niektóre kobiety nawet po 2tyg po zabiegu zachodzą w kolejną ciążę. czy tak szybkie zajście w kolejną ciąże wiąże się z jakimś ryzykiem? jak długo po takim zabiegu goi się macica? z góry bardzo dziękuje za odp.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, o ile zajście w kolejną ciążę może być możliwe już w kolejnym cyklu, to dla bezpieczeństwa (regeneracja endometrium macicy, uniknięcie ew. zaburzeń hormonalnych) nie zaleca się zachodzenia w ciążę przed upływem 3 mies. po wyłyżeczkowaniu.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy