Kiedy stosować plastry antykoncepcyjne?

Mam 37 lat i dotąd nie stosowała żadnego rodzaju antykoncepcji poza prezerwatywami. Czy plastry antykoncepcyjne byłyby dla mnie dobrym rozwiązaniem, czy też mam stosować inny rodzaj antykoncepcji? Dodam też, że nigdy nie byłam w ciąży, miewam nieregularne, dość obfite okresy i leczyłam się z nadżerki. Ponadto prowadzę stabilny tryb życia, choć dość stresujący. Chciałabym zatem wiedzieć, czy taki rodzaj antykoncepcji jest dla nie odpowiedni.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Decyzję o wyborze właściwej antykoncepcji najlepiej jest podjąć podczas wizyty u ginekologa - lekarz może wypytać nie tylko o obecne choroby (u Pani, jak rozumiem, nie występują), ale także o historię rodziny: czy występują żylaki nóg lub nowotwory piersi (w takim przypadku trzeba poważnie zastanowić się nad antykoncepcją hormonalną). Tak naprawdę musi Pani po prostu spróbować danej metody i stwierdzić, czy Pani odpowiada, czy nie powoduje skutków ubocznych. Plastry są równie skuteczne, co tabletki antykoncepcyjne, a nawet bardziej: odpada sytuacja pominięcia tabletki, plastry są łatwiejsze w stosowaniu.

Pozdrawiam!