Kiedy test BHCG jest wiarygodny po stosunku?

Witam Do tej pory nie śledziłam swojego cyklu ale okres miałam raczej regularnie W marcu kochałam się 3 dni po okresie(trwa zazwyczaj 4 dni więc ok 8 dniu cyklu )Zrobiłam kilka testów różnych firm wynik negatywny. Żyłam w stresie oczekując na okres. W 29dc dostałam okres który trwał 3 dni, wyglądał raczej normalnie jednak skończył się dzień wcześniej niż zwykle. Zrobiłam test po 3 dniowym okresie - negatywny. Czy test jest już wiarygodny czy lepiej zrobić HCG z krwi by wykluczyć ciąże?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test z moczy zawsze powinien być wykonany minimum dwukrotnie by potwierdzić jego wynik. Oznaczenie poziomu beta-hCG jest znacznie czulszym badaniem, dającym jednoznaczny wynik.