Czy test zrobiony po ok. 12 dniach od stosunku jest wiarygodny?

Witam!
Dnia 27 listopada 2010 roku miałam normalną miesiączkę (cykl 31-dniowy). 23 grudnia współżyłam z chłopakiem, 25 grudnia zaczęłam plamić, plamienia były raczej skąpe i trwały ok. 6 dni. Ok. 5 stycznia wykonałam test ciążowy, wynik był negatywny. Do dziś nie dostałam kolejnej miesiączki (od 25 grudnia).
Mam pytanie: czy jest duże prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży i czy test zrobiony po ok. 12 dniach od stosunku jest wiarygodny?
Byłabym wdzięczna za fachową pomoc.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Nie jest wiarygodny. Plemniki mogą żyć nawet do 7 dni, kolejnych 7 jest potrzebnych na wędrówkę w jajowodzie i jeszcze 3-5 na implantację i rozpoczęcie wydzielania wystarczającego poziomu beta HCG.
Proszę powtórzyć test.