Kiedy zaczyna działać zastrzyk antykoncepcyjny?

Witam. Zastrzyk antykoncepcyjny trzeba wziąć 6 tygodni po porodzie? Ja go dostałam 9 tygodni od porodu. Czy on działa? Czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo? Są jakieś objawy, że działa poprawnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jak rozumiem nadal karmi Pani piersią. Zastrzyk można przyjąć już w 6 miesięcy od daty porodu. Jako, że zastrzyki przyjmuje się co 3 miesiące, Pani rozpoczęła przyjmowanie w 9 miesiącu.

Dla całkowitej pewności sugerowałabym zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni.

Pozdrawiam