Kiedy zagoi się rana po usunięciu zęba?

witam. przed sylwestrem mialam usuwany zab, pani doktor mi nic nie przepisala. w sylwestra mi ta twarz opuchla straszny bol i opuchlizna trzymala kilka dni. dzieki bogu juz mi troche zeszla ale boli caly czas biore tebletki przeciwbolowe. juz nie mam sily bo nie moge nic jesc tak mnie boli. mam pytanie kiedy to sie zagoi wszystko.? slyszlam ze do 2 tyg? kolo tej dziurki robi mi sie czerwone co to jest? prosze o szybka odp.pozdrawiam

Witam
Od ekstrakcji minęło już sporo czasu i jeśli dolegliwości nadal się utrzymują, to proszę skonsultować się ze stomatologiem- oceni wówczas, co wpływa na utrudnione gojenie się rany