Stan po usunięciu górnej ósemki

Witam jestem po usunięciu górnej ósemki zab wyszedł bez komplikacji mam pytanie na co uważać dodam ze pod zebęm w dziasle był stan zapalny i jakie mogą być powikłania bo dentysta powiedział ze jak nie przestanie po dwóch dniach to mam przyjść proszę o jakieś rady

Witam!
Jeśli ekstrakcja obyła się bez komplikacji to myślę,że wszystko będzie dobrze i rana szybko się zagoi,gdyż przyczyna stanu zapalnego została usunięta! Czasem zdarza się,że gojenie z powodu zapalenia zostaje utrudnione i jest bolesne,ale wtedy dentysta zakłada do zębodołu specjalną p/zapalną wkładkę,która działa również przeciwbólowo i ułatwia gojenie... Pozdrawiam.