Stan po usunięciu dolnej ósemki

Witam. 3 dni temu miałam usuwany ząb (dolna ósemka) w ranie nadal jest dziurka a samo miejsce boli. Wiem ze przy wykonywaniu zabiegu nastąpiły komplikacje i dentysta musiał użyć ,,specjalnych narzedzi" Nie wiem co zrobic. Tabletki przeciwbólwe działają przez jakiś czas ale wiadomo nie można cały czas na nicj sie opierać. Dodam, że dentysta który wykonywał zabieg jest teraz na 2 tyg.urlopie...co robic?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zazwyczaj usuwanie dolnych ósemek jest zabiegiem trudnym, co wiąże się z dłuższym niż zazwyczaj gojeniem. Tabletki przeciwbólowe są jak najbardziej wskazane przez parę dni od zabiegu. Prawdopodobnie (w zależności od rozległości rany, zabiegu i innych okoliczności) powinna też Pani zostać zabezpieczona antybiotykiem. Jeżeli nie został przepisany proszę się udać do lekarza rodzinnego, albo innego dentysty. Pusty zębodół po usuniętym zębie będzie się dosyć długo wypełniał tkanką, dlatego proszę się nie martwić tą "dziurką'.
Oczywiści najbardziej wskazana jest wizyta u lekarza dentysty, celem konsultacji i oceny rany po zabiegu. Pozdrawiam!

0

Dzień dobry. Po skomplikowanym usunięciu ósemki, okolica zabiegu ma prawo boleć kilka dni. Powstała przecież duża rana kostna, która będzie się długo goiła. Z reguły po tygodniu jest lepiej. Jeżeli ból jest jednak tak silny, że nie można go opanować lekami przeciwbólowymi, warto udać się do lekarza. Mógł powstać suchy zębodół. To bardzo przykra dolegliwość. Stomatolog może pomóc przepłukująć ranę i używająć preparatów przeciwbólowych miejscowo czyli od razu do rany. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

0

Witam serdecznie,
Jest wiele czynników, które wpływają na gojenie się miejsca po usuniętym zębie. Po zabiegu ból i opuchlizna jak najbardziej mogą wystąpić, a ich nasilenie jest zależne od osoby, u której odbywał się zabieg, samego zabiegu, jak i stosowania się do zaleceń pozabiegowych.
Jeśli silny, utrzymujący ból pojawia się w okolicy 3. dnia od zabiegu, to najczęściej mamy do czynienia z tzw. suchym zębodołem, czyli wypłukaniem skrzepu z rany. Należy wtedy udać się na wizytę do stomatologa i odpowiednio zaopatrzyć to miejsce.
Dużo też zależy jakie "specjalne narzędzia" były używane.
Jeśli nasz stomatolog jest na urlopie, to można udać się do innego stomatologa w gabinecie, w którym byliśmy przyjmowani.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty