Jak radzić sobie z opuchlizną po usunięciu ósemki?

Witam, mam 19 lat, w ciągu 2 ostatnich miesięcy usuwałam wszystkie ósemki. Pierwszy zabieg wypadł bez komplikacji, ale teraz troche sie martwię. Szwy trzymały sie tydzień, poszłam do ich ściągnięcia i dzień po usunięciu szwów zrobiła mi sie w dziąśle dziura. Wcześniej nie zdarzyło mi sie nic podobnego. Czytałam o suchym zębodole, ale to miejsce nie krwawiło mi, było zaszyte przez tydzień, dbałam o higienę, a ponadto nie boli mnie to. Jest tylko lekka opuchlizna w środku. Czy to cos poważnego?

Witam,

Jeżeli ekstrakcja była tydzień wcześniej i nic nie boli nie powinna się Pani przejmować, wszystko powinno się wygoić w ciągu ok 6 tygodni. W razie wątpliwości proszę udać się na badanie stomatologiczne. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental

Witam
Lekka opuchlizna w miejscu usuniętego zęba jak najbardziej może wystąpić. Rana, ktòra powstała po usuniętej ósemce, wygoi się za ok 6- 8 tygodni, więc przez pierwsze tygodnie będzie widoczne zagłębienie w dziąśle.
Jednak gdyby Panią niepokoił ten długo utrzymujący się stan , proszę udać się do lekarza stomatologa, ktòry wykonywał ekstrakcję zęba.
Pozdrawiam
Dr Halina Gabara Bujok