Kiedy miejsce po zębie zarośnie?

Witam W zeszłym tygodniu miałam usuwana ósemkę (ząb był zdrowy ale rósł krzywo). Nie boli mnie jednak mam wrażenie że do otworu po zębie dostaje mi się jedzenie . Powinnam czymś płukać ? Dentysta mówił żeby nie płukać, bo ma się zrobić skrzep ale minął już prawie tydzień. Kiedy ta "dziura" się powinna zarosnąć?

Proszę udać się do lekarza który ząb usunął i zgłosić dolegliwości. Otrzyma Pani stosowną pomoc. Całkowite wygojenie "dziury" po usuniętym zebie , jeżeli tkanki pozostały nie zaszyte , może zająć nawet do trzech miesięcy. W pierwszych dniach po zabiegu faktycznie nie nalezy intensywnie płukać ust , żeby nie wypłukać skrzepu który jest naturalnym opatrunkiem. Po około 2 tygodniach można , a nawet należy płukać intensywnie ,żeby resztki jedzenia nie zalegały.