Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból żuchwy po usunięciu ósemki?

Dzień dobry. We wtorek rano usunięto mi dolną ósemkę. Chirurg powiedział ze zabieg nie był bardzo skomplikowany, założono mi tylko jeden szew. W piątek (po 3 dniac od ekstrakcji) ból wciąż się utrzymywał więc poszłam na kontrole. Tym razem inny lekarz w tej samej klinice przepłukał mi ranę włożył jakiś lek na bazie aspiryny i powiedział że rana goi się dobrze i skrzep jest prawidlowy. Dziś jest niedziela a ja niestety wciąż muszę brać ibuprofen - ból rozchodzi się od kości pod ósemką (na końcu żuchwy) i promieniuje do ucha i do góry w stronę skroni. Gdy nie wezmę tabletki ból promieniuje na inne zęby, nawet na jedynki dolnej szczęki. Opuchlizna jest niewielka bo często ją chłodze. Nie mam gorączki. We wtorek idę na ściągnięcie szwów. Czy moze to być coś poważnego? Jak długo moze utrzymywać sie ból?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam,

Prawdopodobnie dolega Pani stan zwany suchym zapaleniem zębodołu powstający czasem po ekstrakcji i wynikający z nieprawidłowego tworzenia się skrzepu. Wymaga on dalszego leczenia. Proszę zgłosić się na leczenie do stomatologa. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental

0

W pierwszym tygodniu po zabiegu podane objawy mają prawo występować.Wskazane postępowanie zgodnie z zaleceniami i wizyta kontrolna w wyznaczonym terminie.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy