Co oznacza ból żuchwy po usunięciu ósemki?

Dzień dobry. We wtorek rano usunięto mi dolną ósemkę. Chirurg powiedział ze zabieg nie był bardzo skomplikowany, założono mi tylko jeden szew. W piątek (po 3 dniac od ekstrakcji) ból wciąż się utrzymywał więc poszłam na kontrole. Tym razem inny lekarz w tej samej klinice przepłukał mi ranę włożył jakiś lek na bazie aspiryny i powiedział że rana goi się dobrze i skrzep jest prawidlowy. Dziś jest niedziela a ja niestety wciąż muszę brać ibuprofen - ból rozchodzi się od kości pod ósemką (na końcu żuchwy) i promieniuje do ucha i do góry w stronę skroni. Gdy nie wezmę tabletki ból promieniuje na inne zęby, nawet na jedynki dolnej szczęki. Opuchlizna jest niewielka bo często ją chłodze. Nie mam gorączki. We wtorek idę na ściągnięcie szwów. Czy moze to być coś poważnego? Jak długo moze utrzymywać sie ból?

Witam,

Prawdopodobnie dolega Pani stan zwany suchym zapaleniem zębodołu powstający czasem po ekstrakcji i wynikający z nieprawidłowego tworzenia się skrzepu. Wymaga on dalszego leczenia. Proszę zgłosić się na leczenie do stomatologa. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental

W pierwszym tygodniu po zabiegu podane objawy mają prawo występować.Wskazane postępowanie zgodnie z zaleceniami i wizyta kontrolna w wyznaczonym terminie.