Stan zapalny po usunięciu ósemki

Witam państwa mam usunięty ząb ósemkę dolną niestety nie było mnie stać zrobić to prywatnie i usuną mi dentysta na kasę chorych zabieg trwał chwile i bezboleśnie ale teraz po 5 dniach od zabiegu jest gorzej trudności w jedzeniu lekki szczękościsk i [opuchlizna na na końcu szczęki oraz bul pomimo że biorę antybiotyk duomox 1g jedną tabletkę dziennie moje pytanie to czy taki stan trwa długo czy mam się martwic i iść do dentysty

Zazwyczaj winny jest organizm lub pacjent.
Duomox 1 g bierze się raz na 12h nie na 24h.
Samo raczej nie przejdzie , zębodół należy po znieczuleniu oczyścić i skrwawić.