Czy rozerwane dziąsło się zrośnie po ekstrakcji ósemki?

Pytanie do stomatologa. W dniu 22.04 miałam uauwaną dolną zatrzymaną ósemkę, zostały założone szwy. Do dnia dzisiejszego (28.04) mam szczękościsk i nie czuję języka z prawej strony. Ponad to podczas szczotkowania zębów zbyt gwałtownie uderzyłam szczoteczką w ścianę policzka i z miejsca ekstrakcji leci mi krew. Założyłam zimny okład, ale krew dalej się sączy. Czy to oznacza że zerwałam szwy, i trzeba założyć nowe? Czy dziąsło samo się zrośnie? Czy grożą mi jakieś poważniejsze powikłania?

Witam,

Szczękościsk jest dość często występującym powikłaniem po takim zabiegu,czasowym. Brak czucia na języku sugeruje uszkodzenie nerwu językowego, jest to rzadkie powikłanie po chirurgicznej ekstrakcji dolnych zębów mądrości. Wskazana konsultacja u lekarza wykonującego zabieg. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski