Czy dziąsło się zrośnie po ekstrakcji?

Witam. Tydzień temu tj. Wtorek, miałem wyrywanego zęba, dolną szóstkę. Po ekstrakcji utworzył się skrzep, który stopniowo się zmniejszał, dzisiaj jest już mniej więcej w połowie rany po ekstrakcji. Moje pytanie brzmi, czy mam powody do obaw i czy dziąsło samo się zrośnie ? Zaznaczam że nie odczuwam bólu, ani żadnego dyskonfortu.

Dzień dobry!
Wiele zależy od tego,jak przebiegała sama ekstrakcja,tj.czy były używane tylko kleszcze czy także dźwignie bądź inne narzędzia świadczące o trudności zabiegu... Jeśli wszystko przebiegło dobrze,to gojenie będzie prawidłowe i za kilka tygodni wszystko się zabliźni.To,że nie odczuwa Pan dolegliwości jest dobrą informacją!!!
Pozdrawiam.

Witam

Z tego co Pan opisała rana po ekstrakcji goi się prawidłowo. Czas wygojenia miejsca po usinięttm zębie trwa między 6 a 8 tygodni. W razie, gdyby stan miejsca po ekstrakcji Pana niepokoił proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza stomatologa

Pozdrawiam
Dr Halina Gabara Bujok