Szczękościsk i opuchlizna po ekstrakcji zęba

W poniedziałek miałam wyrwaną 8-kę, niby nic nie bolało chociaż widziałam i słyszałam jak chirurg sie męczył. Z tego co zauważyłam ząb wyjęte w dwóch częściach. Ból rozpoczął sie wieczorem i trwa do dziś, opuchlizna widoczna, twarda " kulka" , i szczękościsk mimo ćwiczeń. Dodam że rana była szyta. Jak długo będę sie męczyć? Chirurg powiedzial, ze skończyć antybiotyk, brać ketonal i czekać...bo poboli

Witam
od 3 dni do 2 tygodni to potrwa.
Niestety to wpisane niejako w zabieg ekstrakcji dolnej , jak rozumiem, 8.
I konieczny kontakt z lekarzem. Powinien po 2-3 dniach założyć opatrunek zębodołowy.
Pozdrawiam

Bartosz Niedziółka
www.doktorbart.pl

www.extra-dent.pl

Stomatologia Extra-Dent

os. Tysiąclecia 12

61-255 Poznań

tel.: 61 870 10 35

tel. kom.: 602 789 712

e-mail: gabinet@extra-dent.pl

Dzień dobry,
niestety musi Pani uzbroić się w cierpliwość. Opuchlizna i ból po ekstrakcji jest po takim zabiegu zupełnie normalny. Natomiast jeżeli po ekstrakcji nastąpił szczękościsk, proszę nie ćwiczyć. Ważne jest, żeby tkanka nie była obciążana tak krótko po zabiegu. Niedługo szczękościsk ustąpi. Z reguły po 5-7 dniach ból i szczękościsk ustępują.