Kilka drobnych torbieli w piersi

Mam 43 lata, chorą tarczycę, chorobę uchyłkową jelit, CEA z tendencją wzrostową (w listopadzie już 5,02), a w dniu dzisiejszym otrzymałam wynik badania USG piersi: Sutki i budowie gruczołowo-tłuszczowej z zaznaczonym włóknieniem z licznymi przewodami mlekowymi za aureolami, niektóre poszerzone. Kilka drobnych torbieli tworzących konglomerat wielkości 7x5 mm. (Wiele innych torbieli w różnych miejscach). W lewej piersi wyczuwalny guzek o niskiej echogeniczności, lita, z silym punktowym odbiciem - zwapnienie? - wewnątrz - wielkość ok. 5x4,4 mm - do diagnostyki BAC. W dołach pachowych zwłókniałe węzły chłonne, niepowiększone.

Witam serdecznie,

Na podstawie obrazu USG nie można nigdy jednoznacznie stwierdzić, czy opisywana zmiana ma charakter złośliwy. W przypadku podejrzenia raka, konieczna jest głębsza diagnostyka - biopsja cienkoigłowa lub w przypadku niejednoznacznego wyniku biopsji - biopsja gruboigłowa lub wycięcie guza do badania.

Jest Pani wprawdzie w wieku, w którym zachorowalność na raka piersi jest największa, aczkolwiek proszę pamiętać, że ponad 80% zmian stwierdzanych w piersiach to zmiany łagodne.

Pozdrawiam serdecznie