Interpretacja wyniku biopsji gruboigłowej pachy a rak piersi

W wyniku USG i biopsji cienkoigł. u mamy stwierdzono raka piersi. Następnie skierowano ją na biopsję gruboigłową pachy (mama dostała znieczulenie, i widziała zdecydowanie grubsze igły niż poprzednio). Jednak wynik dotyczy BAC! Jak to możliwe - czy czasami tak może być? Proszę także o interpretację wyniku: "Rodzaj materiału: bac węzła chłonnego pachy lewej. Rozpoznanie cytologiczne: Elementy komórkowe odczynowego węzła chłonnego" Czy wynik oznacza jedynie stan zapalny bez groźnych następstw?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie ma potrzeby wykonywania biopsji gruboigłowej pachy. Węzły nakłuwa się cienką igłą.
Biopsja gruboigłowa wykonywana jest z guza (który jest w gruczole piersiowym) celem oznaczenia niezbędnych w leczeniu receptorów hormonalnych.
Wynik sugeruje że węzęł jest wolny od komórek nowotworowych tj. nie ma w nim przerzutów raka sutka.