Kilka powiększonych węzłów chłonnych na szyi
W związku z powiekszonym jednym migdalem wykonalam morfologie z rozmazem (w rozmazie pałka 12%,neutrofile 39% ,reszta w normie ),OB,CRP I LDH ok. Wykonalam usg szyi,oto wynik :po stronie prawej i lewej widocznych jest kilka powiekszonych węzłów o średnicy od 5 do 14 mm mających prawidłową strukturę. Węzły utrzymują się od 10mies. Martwię się.Czy coś niepokojącego? Czy wykonać jeszcze jakieś badania ?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Jeśli struktura jest prawidłowa to nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, być może konieczna będzie antybiotykoterapia.
Pozdrawiam.