Kim jest lekarz wypisujący?

Kto to jest lekarz wypisujący / Czy jest to lekarz prowadzący czyli operujący ? Jeśli w dniu wyjścia ze szpitala nie pracuje lekarz prowadzący to kto i kiedy powinien wystawić L4 ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, lekarzem prowadzący powinien to byc lekarz, ktory Pani przyjmował i zbierał zgody na zabieg oraz najwiecej uczestniczył w procesie leczniczym. W praktyce jest to rożnie, natomiast jeżeli go nie ma to zapewne powinien zlecić wydanie Pani wypisu, zwolnienia lekarskiego i zalecen lekarz go zastępujący badz ordynator oddziału. Pozdrawiam