Kłucie jajników po owulacji a niedrożność jajowodów

witam, w marcu po owulacji mialam ostre klucia jajnika az do okresu, cykl skrócił sie do 22 dni (przewaznie 25-27) w kwietniu po okresie i owulacji poszlam do gina 15 dzien cyklu , poniewz od owulacji caly czas sa klucia jajnika, lekarz swtierdzil ze w jajniku mam dojrzale jajeczko, czy moze to swiadczyc o tym ze mam niedrozne jajniki?, czy to jajeczko powinno tam byc? czy powinnam wykonac jakies badania krwi??czym moga byc spowodowane kłucia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Do oceny drożności jajników potrzebne byłyby dodatkowe badania i usg w różnych fazach cyklu. Na wizycie lekarz nie sugerował żadnych badań?
Pozdrawiam