Kłucie w klatce piersiowej i kołatanie serca

Witam. Dziś zdarzyło mi się to po raz pierwszy, nigdy nie miałam problemów z sercem ciśnienie zawsze raczej niskie. Dziś nagle zaczęłam źle widzieć, za parę sekund serce waliło mi jak oszalałe doszedł ból klatki piersiowej jakby ktoś mnie kopnął, przy próbie oddechu kłuło okropnie. Zaczęło zaciskać tak pod uszami jakby żuchwy bolały ramiona mocniej lewe i lewą ręką. Byłam sama w domu z dwuletnią córką, ledwo doszłam otworzyć drzwi wejściowe łapałam powietrze. I tak ok 20 min. przeszło a po wszystkim czułam się jak pijana jakbym miała opaskę na głowie, usta były takie dziwne. Okropnie się wystraszyłam. Mieszkam w UK a tutaj w przychodni, gdzie poszłam za 3 godz. powiedziano stres i kazali jeść oczywiście paracetamol. Pomóżcie, co to było? Planuję w poniedziałek iść do przychodni znowu, czasem tu trzeba podpowiedzieć lekarzowi chorobę, on daje skierowania na badania. Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam :)Ilona

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem mogą być spowodowane zaburzeniami ze strony układu sercowo-naczyniowego lub oddechowego.
W pierwszej kolejności należy wykonać podstawowe badania krwi( morfologię, elektrolity, TSH), rtg klatki piersiowej i ekg.
Oczywiście najpierw wymaga Pani zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badania lekarskiego. Być może lekarz zaleci inne lub dodatkowe badania niż te, które wymieniłam.
Nie wykluczone,że dolegliwości, które się u Pani pojawiły są wynikiem stresu lub przemęczenia. Będzie to można stwierdzić po wykonaniu badań.

Pozdrawiam