Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kołatanie serca przed snem

Witam, od kilku dni męczy mnie szybkie bicie serca przed snem. kiedy się położę zaczyna walić jak oszalałe. Dodam też, że jestem niskociśnieniowcem ale zawsze ciśnienie rozkurczowe jest wyższe od skurczowego. Z leków biorę tylko Aspargin ponieważ w zeszłym roku podczas badania krwi stwierdzono niedobór potasu. Czasami jak nie mogę sobie poradzić z sercem połykam przed snem tabletkę na uspokojenie i jakoś wtedy udaje mi się zasnąć. Natomiast w pozostałe noce zasypiam dopiero przed 3.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czym jest kardiowerter-defibrylator?

Pacjenci, u których występują groźne dla życia arytmie (tachyarytmie), mogą zostać poddani zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. O tym, co to jest i czym różni się od stymulatora serca, opowiada prof. Andrzej Biederman.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami rytmu serca. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy