Kołatanie serca przed snem a nerwica

Witam. Mam problem ze swoim sercem. Juz drugi raz mi się zdarzyło,ze kładąc się do snu serce zaczyna mi walić, dostaje jakieś dziwne poty cale ciało mi drży i czuje jakiś lęk. Trwa to może z 3 min później to wszystko przechodzi ale boje się zasnąć. Czy to nerwica?

Możliwym jest, iż opisywana przez Panią sytuacja jest początkiem paniki (tj. zaburzenia z kręgu nerwic - zaburzeń lękowych). Jednakże dopiero dłuższa wizyta u specjalisty i szczegółowa diagnoza pozwoli stwierdzić, czy jest tak w istocie. Proszę zgłosić się zatem do psychologa, któremu bardziej szczegółowo opisze Pani swoje objawy i wspólnie wypracujecie plan pracy nad problemem.

Szanowna Pani, być może mogą to byc objawy nerwicy, ale pierwszym krokiem powinno być wykonanie badań i sprawdzenie poziomu potasu i magnezu w organizmie, gdyż ich znaczne niedobory powodują bardzo podobne objawy do tych które Pani opisała, tym bardziej że leżąc ciśnienie krwi się obniża a więc ilość dostarczanych do organizmu składników odżywczych również nieznaczni się obniża. Jeśli pije Pani kawę, nie suplementuje diety, a środowisko w którym Pani żyje jest stresujące to przyczyna może być bardzo prozaiczna. Po zweryfikowaniu tej hipotezy (zajmie to Pani 1 dzień),powinna udać się Pani do Psychologa.