Zawroty głowy, kołatanie serca a nerwica

Witam mam problem taki ze kołuje mi sie w głowie czuje jak by mi serce spadało w dół raz miałam nie czułam glowy nie panowałam nad nią kuje mi troche serce czasem lekarz powiedział ze mam nerwice przepisał lek efevelon SR 37,5 i i propranolol WZF 10 mg ale po tych proszkach zle sie czułam nie mogłam sie wychodzic raz i wołałam mame o pomoc czulam jak w śnie przestałam je brac brałam około tydzien cieżko mi sie osatnio oddycha co mam robić ?

Witam
Jeśli Pani lekarz Po badaniach Pani stwierdził , że to nerwica i przepisał leki, po których źle się Pani czuje, powinna Pani zgłosić się do niego i powiedzieć jak się Pani czuje , opisać mu dokładnie objawy, być może zmieni leki na bardziej dopasowane albo wyjaśni , że maja lepsze skutki , po dłuższym działaniu, być może tez bardziej by pomogła Pani psychoterapia , którą obok leczenia farmaceutycznego można podjąć równolegle. Przy pomocy psychologa może Pani dotrze do źródła tego pogorszonego samopoczucia, zdiagnozuje przyczyny i wspólnie podejmiecie działania, które pomogą Pani wzmocnić poczucie wartości i podniosą jakość funkcjonowania.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Te objawy o których Pani pisze mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, ale najważniejsze jest to czy lekarz wykluczył inne objawy somatyczne? Jeśli tak, to proponowałabym konsultację z lekarzem prowadzącym w celu modyfikacji leczenia.
Pozdrawiam
Monika Prus

Witam!
Rozumiem, że jest już Pani po podstawowych badaniach lekarskich, które wykluczyły fizyczne przyczyny Pani samopoczucia i stąd diagnoza w kierunku nerwicy. Jeżeli chodzi o leki, to warto jeszcze raz skonsultować się z lekarzem. Proces doboru odpowiednich leków bywa czasami rozciągnięty w czasie, wymaga zamiany samych leków bądź ich dawek dziennych.
Z opisu Pani samopoczucia wnioskuje, że może chodzić o zaburzenia lękowe. W takich przypadkach warto połączyć farmakoterapię z psychoterapią, żeby dotrzeć do źródła lęku. W perspektywie będzie możliwe zrezygnowanie z leków.
Pozdrawiam!

W przypadku nerwicy- a opisane przez Panią objawy faktycznie sugerują te diagnozę- najlepsza metoda leczenia jest psychoterapia. Farmakoterapia jest bardzo pomocna, jednak bez rzetelnej psychoterapii istnieje ryzyko nawracania problemów lub nieradzenia sobie z nimi beż środków farmakologicznych.
Zachęcam do spotkania z lekarzem- najlepiej psychiatrą, który ma największe doświadczenie w tego typu leczeniu, opisania trudności, jakie Pani przeżywa w związku z tymi lekami (prawdopodobnie zmieni leczenie) oraz do kontaktu z psychoterapeutą.