Kołatanie serca, lekkie zawroty głowy, męczenie się przy podejrzeniu nerwicy lękowej

Witam.Od prawie pół roku męczy mnie pewien stan. Podejrzewam u siebie nerwice lękową, o której wiele czytałem i nie wiem co robić. 5 miesiecy temu miałem robione badania takie jak ekg, echo serca, badania krwi z powodu "przemęczenia" i wszystko było w normie. Lecz od tamtej pory doznaje ataków paniki, odczuwam ciągły niepokój a przy tym kołatania serca, potykanie się go, szybkie męczenie się, lekkie zawroty głowy, osłabienie, odczucie dezorientacji, drętwienia ciała. Czy to może zagrażać życiu?

Opisane objawy rzeczywiście mogą wskazywać na zaburzenia lękowe (nerwica to potoczne określenie); nie jest to stan zagrażający życiu, jednak może to życie znacznie utrudnić. Krótki opis, który Pan przedstawił, pozwala jedynie snuć hipotezy, na pewno nie można się pokusić o solidną diagnozę- tę powinien postawić lekarz psychiatra lub psycholog kliniczny.

Mgr Justyna Owczarek-Skoneczna

Szanowny Panie- objawy, o których Pan pisze mogą być związane z wieloma jednostkami chorobowymi. Proponuję: 1. wizytę u internisty oraz 2. Psychologa, Psychiatry - być może trzeba będzie pogłębić diagnostykę (NMR mózgu).
Pozdrawiam, dr. n. med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Spokojnych i Miłych Świąt