Szybkie bicie serca i ucisk w gardle po wyjściu z domu

witam,mam pytanie,dlaczego kiedy wychodzę z domu zaczynam odczuwać szybkie bicie serca,gul w gardle wraz z wrażeniem że zaraz zwymiotuję,nie jestem w stanie ustać w kolejce np.w sklepie bo tak mnie ten gul dławi i serce szaleje i drgają mięśnie.Teraz unikam miejsc publicznych ,bo boję się ,że się to powtórzy,albo ,że zemdleję.Zanim wyjdę z domu,to myślę ciągle co mnie znowu napadnie i zastanawiam się czy może lepiej nie wychodzić,bo w domu nic takiego mi się nie dzieje.Utrudnia mi to,życie

Dużo bardziej istotne od pytania "dlaczego" wydaje mi się w tej sytuacji pytanie: "co mogę zrobić"/ "jak sobie pomóc". Takie pytania - i szukanie na nie odpowiedzi- są charakterystyczne dla procesu psychoterapii. Zachęcam do rozważenia tego pomysłu, kiedy zdecyduje się Pani wejść na drogę szukania rozwiązania. Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna